30. 12. 2019

Zastupitelský klub My, co tady žijeme (MCTŽ) se spojil s místní buňkou TOP 09, opustil ho Martin Kotas a zbylí tři zastupitelé Petr Hejma, Petr Burgr a Michal Caban následně 16. prosince 2019 vypověděli koaliční smlouvu svým koaličním partnerům (Praha 1 Sobě, Pirátská strana a Zelená pro jedničku). Jaké jsou šance, že se věci navrátí do starých kolejí od nastoupené změny?

Zelený radní pro IT, úklid a správu hřišť Petr Kučera k tomu uvedl: „Domnívám se, že je potřeba dále jednat a najít řešení, jak překonat programové neshody. Jak moc privatizovat? Jak moc regulovat turistický byznys? Jak moc nutit developery spolupracovat? Jak vládnout i přes neshody společně? Myslím si, že je v silách se dohodnout a najít dobrá východiska a dobré kompromisy.“

Na prosincovém zastupitelstvu 17.12.2019 nicméně k odvolání současného starosty a rady nedošlo, do ledna je čas jednat. Tři zastupitelé MCTŽ, kteří vypověděli koaliční smlouvu, spolu s hlasy opozice (TOP09, ODS, ANO) zablokovali projednání a schválení připravení rozpočtu MČ na rok 2020. Tím zajistili, že od počátku roku 2020 bude Praha 1 v rozpočtovém provizoriu, tj. na každý měsíc ve výši jedné dvanáctiny rozpočtu 2019.

Výpověď koaliční smlouvy naleznete v plném znění níže.

Z Facebooku…