Senátor Václav Hampl a Zelení

6. 10. 2020

Společně s Prahou Sobě, KDU-ČSL a klubem Senátor 21 stojíme za Václavem Hamplem, který byl zeleným senátorem i v minulém období a nyní se utká v pátek 9. a v sobotu 10. října s Miroslavou Němcovou ve druhém kole senátních voleb.

4 důvody proč volit Václava Hampla:

  1. Ochrana životního prostředí a klimatická krize je pro něj skutečnou prioritou, zasadil se o podporu Evropské zelené dohodě. Miroslava Němcová klíčové téma současnosti neřeší a je reprezentantkou ODS, tj. strany která změny klimatu dlouhodobě bagatelizuje nebo dokonce přímo popírá.
  2. Zastává jednoznačně proevropský postoj a jako předseda výboru pro EU byl zpravodajem desítek tisků ke klíčovým tématům, řešeným na evropské úrovni. Mj. podporuje zastropování unijních dotací pro velkozemědělce, které by vedlo k šetrnějšímu hospodaření a ochraně zemědělské půdy. ODS v těchto tématech lavíruje.
  3. Angažuje se v místních tématech, které se týkají přímo jeho obvodu – vystupuje proti rozšíření ruzyňského letiště o další ranvej, která by přinesla značnou hlukovou zátěž okolním obcím, větší emise skleníkových plynů a ještě masivnější přísun turistů do centra Prahy. Spolu s Markem Hilšerem se Václav Hampl věnoval možnostem regulace služeb krátkodobého ubytování, které mají negativní vliv na možnost dlouhodobého bydlení v centru Prahy. Po celou dobu byl naším spojencem ve snaze dělat politiku transparentně a s péči o veřejný zájem na prvním místě – tj. jinak, než za doby Lomeckého radnice na Praze 1 s podporou ODS a také jinak, než to nyní dělá současný starosta Petr Hejma opět s podporou ODS.
  4. Je nadstranickým nezávislým kandidátem a člověkem s vynikající kariérou v akademické sféře, kdy byl rektorem Univerzity Karlovy a na 2. lékařské fakultě stále vyučuje mediky. Naproti tomu Miroslava Němcová má za sebou úctyhodných 26 let stranické kariéry v ODS, kde ale přihlížela všemu dobrému i zlému – když vznikala opoziční smlouva, tunelování Prahy za doby Pavla Béma nebo zatýkání Marka Dalíka.

Pokud chcete senátora, který bude mít jako svoji prioritu naší budoucnost v Evropě a ochranu klimatu na půdě Senátu i EU, dejte svůj hlas v pátek 9. nebo v sobotu 10. října Václavu Hamplovi

Více o prioritách Václava Hampla na https://vaclav-hampl.cz

Z Facebooku…