(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-1793953-7', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Člen zastupitelstva MČ Praha 1 zvolený za volební koalici Zelená pro jedničku (Strana zelených a spolek Pro jedničku) a bývalý radní pro informační technologie, životní prostředí, úklid a rozvoj hřišť.
Absolvent Sociální geografie (Mgr.) a Sociální geografie a demografie (Bc.) na Přírodovědecké fakultě UK

petrkucera23(at)gmail.com
777 965 776

*1980, bydlím na Pohořelci

Jsem výzkumníkem zaměřeným na otázky soužití ve městě a segregace, dále se zaměřuji na analýzy internetové komunikace. Momentálně jsem na rodičovské dovolené. Profesně se zajímám o témata občanského soužití, komunikace a řízení veřejných záležitostí. Podílel jsem se mimo jiné na občanských aktivitách, které vedly k zachování knihovny na Pohořelci, kde také žiji a vychovávám spolu se ženou naše 3 děti.

K Zeleným jsem se přidal po několikaleté pozitivní zkušenosti ze spolupráce jakožto nestraník a od roku 2015 nestranický zastupitel v roce 2016. Z opozice vedení Prahy 1 především hlídáme hospodaření MČ plné nekoncepčních investičních akcí (např. nesystémové podzemní garáže za stovky milionů nebo Zlaté vejce pro Slovanskou epopej) a netransparentních pro Prahu 1 nevýhodných operací (za všechny kontroverzní dlouhodobý pronájem nemocnice Na Františku), hájíme občanská práva obyvatel Prahy 1, kteří jsou ze strany vedení MČ přehlíženi, zákonnost veřejnoprávních postupů (zejména u nechvalně proslulého stavebního úřadu Prahy 1) nahrazujeme mnohdy spolupráci vedení Prahy 1 s vedením hl.m. Prahy a občas si také uděláme radost drobným úspěchem jako např. dání šance ateliéru sochařky Wichterlové, který chtělo vedení MČ zbourat.

Diskutovat se mnou o tom, co bychom mohli na Praze 1 změnit a o mé zastupitelské činnosti můžete buď po domluvě osobně, telefonicky (777 965 776), mailem (petrkucera23(at)gmail.com) nebo přes můj zastupitelský Facebookový profil.

Čas od času také něco napíšu na svůj blog a Twitter.