Přímo v srdci Prahy dochází denně k mnoha formám obírání návštěvníků Prahy o peníze. Žádné jiné místo v Česku nemá takový vliv na reputaci naší země mezi jejími zahraničními návštěvníky jako centrum Prahy.

Poté, co jsme se marně obraceli na vedení Prahy 1 (TOP 09 – ODS- ČSSD) se snahou o zjednání dostupné nápravy a poté, co jsme se dopracovali k aktivnímu řešení problémů ve vedení hlavního města, jsme přešli do další fáze odboje.

V první fázi kampaně Centrum bez šmejdů jsme se od listopadu 2017 zaměřili na nepoctivé směnárny, které lidi hned na začátku jejich pobytu v Česku obírají až o 42% směňovaných peněz, aniž by jim za to nabídly jakoukoliv relevantní protihodnotu a jsou kvůli používání klamavých taktik pro mnoho návštěvníků Česka takřka nevyhnutelným rizikem.

Dosavadní aktivity jsem doplnili o nenásilnou informační blokádu nejhorší směnárny v Česku, kterou jsme ochudili odhadem o více jak 750 000 Kč, podařilo se nám vypovědět smlouvu další nepoctivé směnárně, která byla v městském objektu, prosadili zavedení některých systémových opatření na úrovni hlavního města a začali formovat koalici pro urychlenou novelu směnárenského zákona ve sněmovně.

Z Facebooku…