14. 9. 2014

Vychvalováním svých úspěchů v novinách, na letácích, na plakátech a veřejných akcích často bohatě placených z obecních prostředků nás chce odcházející vedení městské části přesvědčit, abychom zapomněli. Pokouší se zakrýt aroganci minulých let, s níž reagovalo na stížnosti na obtěžování občanů hlukem a turistickým průmyslem, ničení historických domů, necitlivou výstavbu, neprůhlednost hospodaření a nejistotu těch, kteří bydlí v obecních i soukromých bytech.

Neochota vyslechnout názory občanů se projevovala nejen v posledních čtyřech letech na jednání zastupitelstva, ale naposledy i tím, že Rada městské části záměrně přeložila termín jednání posledního zastupitelstva, aby tak znemožnila termín konání referenda o zrušení hazardu v době voleb. Jeho uspořádání přitom podpořilo více než 2200 obyvatel. Snaha radnice omezovat nesouhlasné názory vedla ve vyloučení zástupců opozice z komisí i omezení prostoru pro kritiku v těchto novinách.

Komunální volby nám všem ale nyní dávají příležitost ukázat, že jsme nezapomněli. Spojení skutečné opozice v koalici Zelená pro jedničku (www.zelenaprojednicku.cz) chce spolu s vámi ukázat, že to jde změnit!

Filip Pospíšil

Autor je nezávislý zastupitel za Stranu zelených a lídr kandidátky ZELENÁ PRO JEDNIČKU.

Z Facebooku…