Předseda Zelených na Praze 1
Člen zastupitelstva MČ Praha 1 zvolený za volební koalici Zelená pro jedničku (Strana zelených a spolek Pro jedničku) a radní pro informační technologie, životní prostředí, úklid a rozvoj hřišť.
Absolvent Sociální geografie (Mgr.) a Sociální geografie a demografie (Bc.) na Přírodovědecké fakultě UK

petrkucera23(at)gmail.com
777 965 776

*1980, bydlím na Pohořelci

Jsem výzkumníkem zaměřeným na otázky soužití ve městě a segregace, dále se zaměřuji na analýzy internetové komunikace. Momentálně jsem na rodičovské dovolené. Profesně se zajímám o témata občanského soužití, komunikace a řízení veřejných záležitostí. Podílel jsem se mimo jiné na občanských aktivitách, které vedly k zachování knihovny na Pohořelci, kde také žiji a vychovávám spolu se ženou naše 3 děti.

K Zeleným jsem se přidal po několikaleté pozitivní zkušenosti ze spolupráce jakožto nestraník a od roku 2015 nestranický zastupitel v roce 2016. Z opozice vedení Prahy 1 především hlídáme hospodaření MČ plné nekoncepčních investičních akcí (např. nesystémové podzemní garáže za stovky milionů nebo Zlaté vejce pro Slovanskou epopej) a netransparentních pro Prahu 1 nevýhodných operací (za všechny kontroverzní dlouhodobý pronájem nemocnice Na Františku), hájíme občanská práva obyvatel Prahy 1, kteří jsou ze strany vedení MČ přehlíženi, zákonnost veřejnoprávních postupů (zejména u nechvalně proslulého stavebního úřadu Prahy 1) nahrazujeme mnohdy spolupráci vedení Prahy 1 s vedením hl.m. Prahy a občas si také uděláme radost drobným úspěchem jako např. dání šance ateliéru sochařky Wichterlové, který chtělo vedení MČ zbourat.

Diskutovat se mnou o tom, co bychom mohli na Praze 1 změnit a o mé zastupitelské činnosti můžete buď po domluvě osobně, telefonicky (777 965 776), mailem (petrkucera23(at)gmail.com) nebo přes můj zastupitelský Facebookový profil.

Čas od času také něco napíšu na svůj blog a Twitter.

Z Facebooku…