12. 5. 2017

Rozsáhlý objekt hl.m. Prahy v Hybernské 4, v samém centru Nového Města, který byl 10 let opuštěný, začal i díky Zeleným po letech opět sloužit veřejnosti!

V koordinaci Filosofické fakulty UK zde v dubnu proběhl otvírací Týden diverzity. Paralelně probíhá jednání o dlouhodobém pronájmu objektu Univerzitě Karlově, o kterém by se mělo rozhodnout ve vedení Prahy v nejbližších měsících.

Proces oživování domu v Hybernské 4 započal v létě 2015. Tehdy náš Vítek Masare během svého působení v týmu náměstka primátorky pro územní rozvoj Matěje Stropnického doporučil proděkanovi FF UK Janu Bičovskému, který právě sháněl nové prostory pro kapacitně poddimenzovanou fakultu, zahájit vedle jednání o využití „špalíčku“ na Malém náměstí (kde se nám tehdy  podařilo uhájit Skautský institut a umožnit tzv. vznik Pražského kreativního klastru otevřeného i univerzitě) také komunikaci o využití roky nevyužívaného objektu u náměstí Republiky.

Po pár letech se původně vzdálená vize stává realitou!

Univerzita je více jak 700 let srdcem Prahy a je nám ctí, že patříme k těm, kdo napomáhají jejímu rozvoji tam, kde jsme všichni doma!

 

Z Facebooku…