Úvod

Mapa je celým komplexem stránek, který budujeme po vzoru kolegů z Prahy 5 od ledna 2016 a jehož cílem je dokumentovat dění na Praze 1 z pohledu „trvale udržitelného rozvoje“. Zaměřujeme se tedy zejména na ochranu bydlení, životního prostředí, služeb pro místní obyvatele a také kulturních památek.

Jádrem jsou stránky jednotlivých kauz. Místa, která vás zajímají, můžete vyhledat buď „graficky“ v mapě, kterou najdete níže, nebo „textově“ v Přehledu kauz. Další stránka Zajímavé informační zdroje obsahuje bohatou sbírku odkazů na zdroje, v nichž sami vyhledáváme další informace. Stránka Územní plán sleduje rozvoj Prahy 1 jako celku.

hlavní tvůrci mapy:  Vít Masare  vit.masare(at)zeleni.cz, Matěj Chytil matej.chytil(at)zeleni.cz, Petr Kučera, petr.kucera(at)praha1.cz

Legenda

Body na mapě jsou tématicky barevně odlišené. Označují místa, která nás a naše občany pálí, i místa „jen“ zajímavá k vidění. Pokud ve svém okolí najdete problém nebo zajímavost, která na mapě chybí, nebo budete mít jakoukoli připomínku, napište nám.
Problematický projekt/provoz: červený trojúhelník
Historické památky v ohrožení: fialová kapka
Přírodní prvky v ohrožení: zelená kapka
Změny a úpravy územního plánu: šedá kapka
Revitalizace území: červená kapka

 

Z Facebooku…