(function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){ (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o), m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m) })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga'); ga('create', 'UA-1793953-7', 'auto'); ga('send', 'pageview');

12. 5. 2017

Rozsáhlý objekt hl.m. Prahy v Hybernské 4, v samém centru Nového Města, který byl 10 let opuštěný, začal i díky Zeleným po letech opět sloužit veřejnosti!

V koordinaci Filosofické fakulty UK zde v dubnu proběhl otvírací Týden diverzity. Paralelně probíhá jednání o dlouhodobém pronájmu objektu Univerzitě Karlově, o kterém by se mělo rozhodnout ve vedení Prahy v nejbližších měsících.

Proces oživování domu v Hybernské 4 započal v létě 2015. Tehdy náš Vítek Masare během svého působení v týmu náměstka primátorky pro územní rozvoj Matěje Stropnického doporučil proděkanovi FF UK Janu Bičovskému, který právě sháněl nové prostory pro kapacitně poddimenzovanou fakultu, zahájit vedle jednání o využití „špalíčku“ na Malém náměstí (kde se nám tehdy  podařilo uhájit Skautský institut a umožnit tzv. vznik Pražského kreativního klastru otevřeného i univerzitě) také komunikaci o využití roky nevyužívaného objektu u náměstí Republiky.

Po pár letech se původně vzdálená vize stává realitou!

Univerzita je více jak 700 let srdcem Prahy a je nám ctí, že patříme k těm, kdo napomáhají jejímu rozvoji tam, kde jsme všichni doma!