15. 1. 2018

Posouváme hranice možného! Podpisy 10% občanů Prahy 1 sesbírány za cca 10 hodin!

Ve snaze zabránit hrozící pofidérně připravované privatizaci nejstarší nemocnice v Česku, Nemocnice Na Františku patřící Praze 1, jsme získali za necelých 24 hodin přes 3700 podpisů občanek a občanů Prahy 1.

Společným podnikem pod názvem Zachraňme Františka se stejnojmenými webovými stránkami, kterým jsme navázali na víc jak roční práci předsedy Zelených na Praze 1 a místního zastupitele Petra Kučery, jsme chtěli využít nástroje vyvolání místního referenda ke změně postoje vedení Prahy 1 k budoucímu nakládání s Nemocnicí na Františku. V koordinaci Vítka Masare jsme proto spojili síly s Piráty, zástupci iniciativy Praha sobě, kolegy a kolegyněmi ze STAN a KDU-ČSL, i několika nezávislými občany.

Pro tuto náročnou operaci, vyvolání místního referenda, která se historicky povedla na Praze 1 pouze opět nám Zeleným – v roce 2014 jsme opět v koordinaci Vítka Masare sesbírali podpisy pro vyvolání referenda o regulaci hazardu – jsme se rozhodli využít prezidentských voleb, které skýtají unikátní příležitost potkat naráz větší množství občanů a občanek Prahy 1.

Zhruba 30 lidí ze všech zmiňovaných subjektů sbíralo podpisy před volebními místnostmi po celé Praze 1 a když jsme následně provedli mezisoučet – dopředu jsme počítali, že budeme se sběrem pokračovat určitě i při druhém kole voleb-, potvrdily se postupně se množící dojmy, že už potřebných cca 2250 podpisů máme a že jich máme navíc mnohem víc! Přes 3700! Bylo tak jasné, že potřebnou hranici jsme překročili již zhruba po 10 hodinách od zahájení sběru!

Sesbírání podpisů, nebyl hlavní, ale jen dílčí cíl. Snaha o zajištění světlé budoucnosti Nemocnice Na Františku a spolu s tím zásadní zlepšení práce veřejné správy pro život lidí na Praze 1 pokračuje.

Přidejte se! Letošní volební rok může mnohé změnit!

 

 

 

 

 

Z Facebooku…